EU-UA SUNRISE: Розширення можливостей безпечної та сталої енергетики через кластерну співпрацю в ЄС та Україні

Проект EU-UA SUNRISE покликаний підвищити стійкість та сталість енергопостачання в ЄС та Україні шляхом розширення можливостей децентралізованих систем відновлюваної енергії за допомогою цілісного підходу.

Цей проект спрямований на посилення транскордонноЇ співпраці між малими та середніми підприємствами в рамках кластерів ЄС та України з акцентом на ВДЕ (водень, сонце, вітер, біомаса), енергоефективність і розумне управління. Через стратегічне партнерство, яке охоплює 6 країн: Норвегію, Швецію, Словенію, Португалію, Польщу та Україну — EU-UA SUNRISE має на меті використовувати різноманітний технологічний та галузевий досвід для сприяння інноваціям та економічному зростанню.

Ця ініціатива спрямована не лише на покращення енергетичної незалежності та безпеки, а й на підтримку інтеграції інновацій, зокрема технології розширеної/віртуальної реальності (XR (VR/AR)) для збільшення цифровізації компаній, розширення мережі та просування.

Проект також передбачає встановлення контактів між МСП партнерських кластерів і підготовку каталогу спільних рішень для розширення клієнтської бази та співпраці. Крім того, це сприятиме обміну знаннями та розбудові спроможності для забезпечення належного розвитку МСП і вирішення майбутніх енергетичних викликів. Наголошуючи на сталих практиках і покращуючи управління кластерами, EU-UA SUNRISE зробить значний внесок у розвиток надійної транснаціональної мережі як фундаментального кроку до формування Європейського Метакластеру, що буде спрямований на покращення політики та забезпечення узгодженого підходу до відновлюваної енергії в Європі.
Очікувані результати включають більш інтегрований європейський та український ринок відновлюваної енергії, розширений потенціал МСП та створення стійкої моделі для постійної співпраці та інвестицій. Інноваційний підхід проекту та його узгодження з Європейським Green Deal підкреслює її потенціал значного впливу на енергетичну політику та практику в багатьох країнах, сприяючи довгостроковій стійкості та енергетичній безпеці.

Партнери консорціуму:

  • RENERGY Cluster (м. Трондхайм, Норвегія) – координатор
  • Прикарпатський-еко-енергетичний кластер (м. Івано-Франківськ, Україна)
  • Sustainable Business Hub Scandinavia AB (м. Мальме, Швеція)
  • ECN SA (Energy Clusters Network) (м. Варшава, Польща)
  • Сonstruction Cluster of Slovenia (м. Медводе, Словенія)
  • Battery Cluster Portugal (м. Брага, Португалія)

Тривалість проєкту: 20 місяців.

Загальний бюджет проєкту: 498 996.94 євро (90% грант, 10% власний внесок)